Hizmetlerimiz

Modern çağın estetik anlayışını yaptığımız tasarımlarda gösterme konusunda titiz davranmakta ve tasarıma verilen önemi uygulamalarımıza birebir yansıtan deneyimli ekibimiz ile müşteri beklentilerine uygun projeler üretmekteyiz.

Çelik Antrepolar

Çelik konstrüksiyon depolar üretim ve inşasında güçlü kadro ve vizyoner bakış açısı ile doğru yerde doğru zamanda ve doğru şekilde kaliteden ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz.

Detaylı Açıklama

Kelime anlamı, gümrüklere gelen ticari eşyanın konulduğu, korunduğu yer, ardiyedir. Antrepo gümrük gözetimi altında bulunan eşyanın konulması amacıyla kurulan ve kuruluşunda aranacak kosulları ve nitelikleri yönetmelikle belirlenen yerlere denir.
Çelik konstrüksiyon depo, sözlük anlamıyla mal veya eşyaların depolandığı bina anlamına gelir. Depolar üreticiler, ithalatçılar, ihracatçılar, toptancılar, nakliye şirketleri, gümrükler vb. tarafından kullanılmaktadır. Genellikle şehirlerin, kasabaların veya köylerin eteklerinde bulunan sanayi parklarındaki büyük düz yapılardır.
 
Uluslararası pazarlarda frekansı yüksek rekabetle birlikte işletme tedarik zinciri stratejisi gereğince lojistik yetenekler ve depolama faaliyetleri daha konuşulmaya başlanmıştır. Bu bağlamda deponun tanımı yeniden yapılmaktadır. Yeni tanımlama içerisinde müşteri ihtiyaçlarının tam zamanında karşılanması, operasyonların hızlandırılması ve depolama gereksinimi bir arada değerlendirilmektedir.
 
Depo, birkaç yıl öncesine kadar, sadece koli, paket ve ürünlerin istiflendiği bir alan olarak düşünülürken, şimdi ise gelinen noktada şirketler için rekabet avantajı sağlamak için yeni bir araç olarak değerlendirilmektedir. Özellikle tedarik zinciri yönetiminin ne olduğunun anlaşılması ve paralelinde lojistiğe gereken önemin verilmesi ile mevcut sistemlerin iyileştirmeleri ve entegre sistem kurma çabaları kaçınılmaz hale gelmiştir. Lojistik sistemin en önemli maddelerinden biri olan depo bölümleri ise, geçmişteki dar bakış açısından uzaklaşarak, ileriyi şekillendirecek dinamik ve stratejik iş kolları halini almaya başlamıştır.  
 
Her ne kadar depolama sisteminde hız gerekiyorsa, inşasında da hız bu sektörün en önemli unsurlarından biridir. Klasik betonarme yöntemlerin tarih olmaya başladığı şu günlerde geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen ve yapım hızıyla harikalar yaratan hafif çelik depolar ve antrepolar trend olmaya başlamıştır.
 
Hatay'da Çelik Konstrüksiyon Depo Yapımının Avantajları
Çelik diğer malzemelere göre daha hafiftir.
Yüksek mukavemet, dayanıklılık ve elastik yapıya sahiptir. Sahip olduğu özelliklerden dolayı zemin ve deprem bölgelerinde kullanılması çok avantajlı olmaktadır.
Sağladığı avantajlardan faydalanmak isteyenlerin çoğalmasından dolayı her geçen gün çeliğe olan talepte artış görülmektedir.
Çelik yapı elemanlarının imalat ve montaj süreleri diğer çözümlere oranla çok daha kısadır. Bu sürelerin kısa olmasından dolayı inşaat, proje ve masraflarının en aza indirgendiği görülmektedir.
Çelik yapılar ekonomik kazanç ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.
Çelik depolar ve çelik antrepolar kullanım alanlarındaki ihtiyaca ayak uydurabilmek adına hantal yapılarından kurtulup, çelik konstrüksiyon depo ve antrepolara dönüşerek hız çağına ayak uydurmayı başarmıştır. Bu bağlamda da inşaat sektörünün vazgeçilmez oyuncularından  biri olmuştur.

 

Diğer Hizmetlerimiz

 • Çelik Konstrüksiyon Depo

  Çelik konstrüksiyon depolar üretim ve inşasında güçlü kadro ve vizyoner bakış açısı ile doğru yerde doğru zamanda ve doğru şekilde kaliteden ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz.
  Şub. 3, 2020
 • Cam Teras

  Yerli turistlerin ilgi odağı haline gelen, aynı zamanda Hatay'da ilk ve tek olan cam teras, AKY Akyol Çelik Yapı Konstrüksiyon tarafından yapılmıştır.
  Şub. 3, 2020
 • Çelik Konstrüksiyon Soğuk Hava Depoları

  Gıda maddelerinin normal şartlardaki saklanabilir sürelerinden daha uzun süreler saklanabilmesi için sıcaklık ve bağıl nem transferlerine karşı yalıtılmış alanların oluşturulmasının zorunluluk haline geldiği bu çağda, günümüz teknolojisini takip ediyor ve ayak uyduruyoruz.
  Şub. 3, 2020
 • Çelik Merdivenler

  Metal merdivenler genellikle çelik ve alaşımlarından yapılır. Bunun nedeni ise çelik ve alaşımları yüksek basınca ve çekme dayanımına sahip olmalarıdır.
  Oca. 31, 2020
 • Teknik Projelendirme

  Müşteri ihtiyacına göre talep edilen yapıların profesyonel teknik ve statik çizimleri ile projelendirmeleri yapılmaktadır.
  Oca. 29, 2020
 • Endüstriyel Yapılar

  Akyol Çelik Yapı, çelik konstrüksiyon projelerinde tasarımdan uygulamaya çelik konstrüksiyon montaj ve imalatı konusunda sektöre uzman teknik kadrosuyla yüksek kalitede hizmet vermektedir.
  Oca. 29, 2020