Haberler

Sektörle ilgili en güncel bilgilere sahip olmak için bizi takip edebilirsiniz.

Çelik Konstrüksiyon Hangar Yapımı

Hangarlar daha çok hava alanları, şantiyeler, özel amaçlı büyük atölyeler, fabrikalar ve çeşitli iş yerleri için üzeri kapalı çelik konstrüksiyondan inşa edilen sağlam, genelde geniş enli ve depo ya da bakım alanı olarak kullanılan özel yapılardır.

Detaylı Açıklama

Hangarlar daha çok hava alanları, şantiyeler, özel amaçlı büyük atölyeler, fabrikalar ve çeşitli iş yerleri için üzeri kapalı çelik konstrüksiyondan inşa edilen sağlam, genelde geniş enli ve depo ya da bakım alanı olarak kullanılan özel yapılardır. Geniş yapıları nedeni ile çelik hangarlar uçakları saklamak ve uçak bakım alanları olarak kullanılmak üzere inşa edilmektedir.
Orta ve büyük ölçeklerdeki sanayi ve ticaret kuruluşları da çelik hangarları sıklıkla kullanmaktadır. Hangarlar atölye ve ambar olarak da kullanılabilir.
 
Hatay'da Çelik Konstrüksiyon Hangar Nasıl Yapılıyor?
Çelik konstrüksiyon hangarlar firmamız tarafından tamamı ile çelik elemanlarından üretilmektedir. Çelik hangar yapımında genelde I demir, U demir ve kutu profiller kullanılmaktadır. İstenen yükseklik ve ölçülerde çelik hangar yapısı AutoCAD ortamında mühendislerimizce tasarlanmaktadır. Tasarlanan çelik hangar daha sonra metrik sistemde 3 Boyutlu (3D) olarak canlandırılarak müşterinin onayına sunulmaktadır. Gerekli durumlarda yapı statik projesi de yapılabilmektedir.
 
Çelik yapı projesi üzerinden gerekli onaylar alındıktan sonra yapım aşaması başlamaktadır. İlk olarak çelik yapı için gerekli alt yapı betonu dökülür. Alt yapı süresince çelik yapı elemanlarının projeye göre kesme işlemleri yapılmaktadır. Demirler gerekli açılarda yerlerine göre kesilir. Flanşlar ve diğer özel bağlantı parçaları plazma kesme makinesinde tam yerine göre kesilerek işlenir. Kesme işlemlerinden sonra sevk edilen demir parçalar şantiyede vinç ve iskeleler yardımı ile montaj edilir. Montaj işlemi isteğe göre tamamen kaynakla veya demonte şekilde vidalı sistem yapılabilmektedir. Sabit kalacak yapılarda kaynaklı sistem önerilir.
 
Çelik konstrüksiyon iskeleti ortaya çıkan hangar üzerine ve yanlarına duvarlarına isteğe göre üst kapama işlemi uygulanmaktadır. Genellikle galvanizli sac, boyalı sac, sandviç panel veya özel pvc kaplama malzemeleri kullanılmaktadır. Yapının yanda ve tavanda belirli yerlerine şeffaf paneller montajlanarak gün ışığını kullanması sağlanmaktadır. Aydınlatma sistemi montajı firmamızca yapılmaktadır fakat elektrik hattı ve montajı müşteriye aittir.
 
Çelik konstrüksiyon hangar kapısı ise isteğe ve kullanım amacına göre tasarlanmaktadır. Genelde bu tür hangar yapılarının kapıları sürgülü demir kapılar olarak tasarlanır

Diğer Haberler

 • Corona Virüsü Ne Kadar Ölümcül, Belirtileri Nelerdir?

  Corona virüsü konusunda araştırmalar sürüyor. Çin'de ortaya çıktıktan sonra dünyanın tamamına yayılan corona virüsü nedeniyle ABD'de ulusal acil durum ilan edildi.
  Mar. 16, 2020
 • Güneş Enerjisinin Faydaları

  Türkiye fazla güneş alan bir ülkedir. Bunun için ülkemizin büyük bir bölümünde güneş enerjisi ile su ısıtılabilir. Hatay güneş enerjisini en çok kullanan illerden biridir.
  Oca. 31, 2020
 • Altınözü Cam Seyir Terası Yapıldı

  Her geçen gün gelişen ve değişen Altınözü’nde bulunan Hatay’ın ilk Cam Seyir Terası, ziyaretçi akınına uğruyor.
  Oca. 31, 2020
 • Antakya Çelik Soğuk Hava Depoları

  Soğuk hava depoları tüm gıdaların, kimyasal ve medikal ürünlerin uzun süre bozulmadan saklanmasına imkan veren, demonte panellerden oluşan prefabrik yapılardır. Yüksek dansite poliüretan ile yalıtılmış soğuk hava odası panelleri sayesinde minimum ısı ve enerji kaybıyla ürünlerin uzun süre korunması sağlanır.
  Oca. 31, 2020
 • Çelik Konstrüksiyon Fabrika Yapımı Maliyeti Nedir?

  Hatay'da olan Aky Akyol Çelik Yapı Çelik konstrüksiyon fabrika maliyetleri için müşteri ile ilk görüşmeden sonra avan proje çizimini yapar. Avan proje üzerinden fabrika çelik konstrüksiyon konsepti belirlenir ve değişiklikler, eklemeler, çıkarmalar üzerinde uzlaşılır.
  Oca. 31, 2020
 • Çelik Konstrüksiyon Depo

  Çelik konstrüksiyon depo, sözlük anlamıyla mal veya eşyaların depolandığı bina anlamına gelir. Depolar üreticiler, ithalatçılar, ihracatçılar, toptancılar, nakliye şirketleri, gümrükler vb. tarafından kullanılmaktadır.
  Oca. 31, 2020
 • Hatay Çelik Yapı

  Tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle deprem tehdidi taşıyan coğrafi bölgelerde tercih edilen, çoğunlukla çelik konstrüksiyon fabrika binaları, çelik konstrüksiyon hangar, çelik konstrüksiyon spor tesisleri, çelik konstrüksiyon depo ve çelik konstrüksiyon atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemidir.
  Oca. 31, 2020
 • Çelik Fabrika Binaları Depolar ve Hangarlar

  Çelik Yapılar, çoğunlukla çelik yapı fabrika binaları, çelik yapı hangarlar, çelik yapı spor tesisleri, çelik yapı depo ve çelik yapı atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip bir sistem ile modern ve endüstriyel alanda ihtiyaçları gideren bir yapı sistemidir.
  Oca. 31, 2020
 • Çelik Konstrüksiyon Nasıl Olmalıdır?

  Çelik Konstrüksiyon sistemleri yüksek kaliteye ve dayanıklılığa sahip olmalıdır. Bu profesyonel çatı sistemleri depremlere karşı maksimum düzeyde dayanıklı olmalıdır.
  Oca. 31, 2020
 • Antakya Çelik Çatı Sistemleri

  Çelik çatı genellikle sanayilerde kullanılan evler için de minyatür olarak düzenlenen çatı koruma sistemidir. Çelik çatı yapıldığı ve uygulandığı yerlerde yüksek güvenlik ve estetik bir görünüm kazanacaktır.
  Oca. 31, 2020
 • Hatay Çelik Çatılar

  Binaların bazılarının çatı yapımında kullanılan malzeme olarak çelik kullanılması binanın üzerine gelebilecek doğal afetlerin verdiği yükleri absorbe etmesini sağlayabilir. Bu şekilde yapılan yapıları bina üzerine kendi ağırlıklarından fazla bir yük ya da kuvvet uygulamaz.
  Oca. 29, 2020