Haberler

Sektörle ilgili en güncel bilgilere sahip olmak için bizi takip edebilirsiniz.

Çelik Konstrüksiyon Depo

Çelik konstrüksiyon depo, sözlük anlamıyla mal veya eşyaların depolandığı bina anlamına gelir. Depolar üreticiler, ithalatçılar, ihracatçılar, toptancılar, nakliye şirketleri, gümrükler vb. tarafından kullanılmaktadır.

Detaylı Açıklama

Çelik konstrüksiyon depo, sözlük anlamıyla mal veya eşyaların depolandığı bina anlamına gelir. Depolar üreticiler, ithalatçılar, ihracatçılar, toptancılar, nakliye şirketleri, gümrükler vb. tarafından kullanılmaktadır. Genellikle şehirlerin, kasabaların veya köylerin eteklerinde bulunan sanayi parklarındaki büyük düz yapılardır.
 
Uluslararası pazarlarda frekansı yüksek rekabetle birlikte işletme tedarik zinciri stratejisi gereğince lojistik yetenekler ve depolama faaliyetleri daha konuşulmaya başlanmıştır. Bu bağlamda deponun tanımı yeniden yapılmaktadır. Yeni tanımlama içerisinde müşteri ihtiyaçlarının tam zamanında karşılanması, operasyonların hızlandırılması ve depolama gereksinimi bir arada değerlendirilmektedir.
 
Hatay Çelik Depolar
Depo, birkaç yıl öncesine kadar, sadece koli, paket ve ürünlerin istiflendiği bir alan olarak düşünülürken, şimdi ise gelinen noktada şirketler için rekabet avantajı sağlamak için yeni bir araç olarak değerlendirilmektedir. Özellikle tedarik zinciri yönetiminin ne olduğunun anlaşılması ve paralelinde lojistiğe gereken önemin verilmesi ile mevcut sistemlerin iyileştirmeleri ve entegre sistem kurma çabaları kaçınılmaz hale gelmiştir. Lojistik sistemin en önemli maddelerinden biri olan depo bölümleri ise, geçmişteki dar bakış açısından uzaklaşarak, ileriyi şekillendirecek dinamik ve stratejik iş kolları halini almaya başlamıştır.  
 
Her ne kadar depolama sisteminde hız gerekiyorsa, inşasında da hız bu sektörün en önemli unsurlarından biridir. Klasik betonarme yöntemlerin tarih olmaya başladığı şu günlerde geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen ve yapım hızıyla harikalar yaratan hafif çelik depolar ve antrepolar trend olmaya başlamıştır. Hatay'da Çelik Depolar çok fazla kullanılmaktadır.
 
Çelik Konstrüksiyon Depo Yapımının Avantajları
Çelik diğer malzemelere göre daha hafiftir.
Yüksek mukavemet, dayanıklılık ve elastik yapıya sahiptir. Sahip olduğu özelliklerden dolayı zemin ve deprem bölgelerinde kullanılması çok avantajlı olmaktadır.
Sağladığı avantajlardan faydalanmak isteyenlerin çoğalmasından dolayı her geçen gün çeliğe olan talepte artış görülmektedir.
Çelik yapı elemanlarının imalat ve montaj süreleri diğer çözümlere oranla çok daha kısadır. Bu sürelerin kısa olmasından dolayı inşaat, proje ve masraflarının en aza indirgendiği görülmektedir.
Çelik yapılar ekonomik kazanç ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.
Çelik depolar ve çelik antrepolar kullanım alanlarındaki ihtiyaca ayak uydurabilmek adına hantal yapılarından kurtulup, çelik konstrüksiyon depo ve antrepolara dönüşerek hız çağına ayak uydurmayı başarmıştır. Bu bağlamda da inşaat sektörünün vazgeçilmez oyuncularından  biri olmuştur.

Diğer Haberler

 • Corona Virüsü Ne Kadar Ölümcül, Belirtileri Nelerdir?

  Corona virüsü konusunda araştırmalar sürüyor. Çin'de ortaya çıktıktan sonra dünyanın tamamına yayılan corona virüsü nedeniyle ABD'de ulusal acil durum ilan edildi.
  Mar. 16, 2020
 • Güneş Enerjisinin Faydaları

  Türkiye fazla güneş alan bir ülkedir. Bunun için ülkemizin büyük bir bölümünde güneş enerjisi ile su ısıtılabilir. Hatay güneş enerjisini en çok kullanan illerden biridir.
  Oca. 31, 2020
 • Altınözü Cam Seyir Terası Yapıldı

  Her geçen gün gelişen ve değişen Altınözü’nde bulunan Hatay’ın ilk Cam Seyir Terası, ziyaretçi akınına uğruyor.
  Oca. 31, 2020
 • Antakya Çelik Soğuk Hava Depoları

  Soğuk hava depoları tüm gıdaların, kimyasal ve medikal ürünlerin uzun süre bozulmadan saklanmasına imkan veren, demonte panellerden oluşan prefabrik yapılardır. Yüksek dansite poliüretan ile yalıtılmış soğuk hava odası panelleri sayesinde minimum ısı ve enerji kaybıyla ürünlerin uzun süre korunması sağlanır.
  Oca. 31, 2020
 • Çelik Konstrüksiyon Fabrika Yapımı Maliyeti Nedir?

  Hatay'da olan Aky Akyol Çelik Yapı Çelik konstrüksiyon fabrika maliyetleri için müşteri ile ilk görüşmeden sonra avan proje çizimini yapar. Avan proje üzerinden fabrika çelik konstrüksiyon konsepti belirlenir ve değişiklikler, eklemeler, çıkarmalar üzerinde uzlaşılır.
  Oca. 31, 2020
 • Çelik Konstrüksiyon Hangar Yapımı

  Hangarlar daha çok hava alanları, şantiyeler, özel amaçlı büyük atölyeler, fabrikalar ve çeşitli iş yerleri için üzeri kapalı çelik konstrüksiyondan inşa edilen sağlam, genelde geniş enli ve depo ya da bakım alanı olarak kullanılan özel yapılardır.
  Oca. 31, 2020
 • Hatay Çelik Yapı

  Tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle deprem tehdidi taşıyan coğrafi bölgelerde tercih edilen, çoğunlukla çelik konstrüksiyon fabrika binaları, çelik konstrüksiyon hangar, çelik konstrüksiyon spor tesisleri, çelik konstrüksiyon depo ve çelik konstrüksiyon atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemidir.
  Oca. 31, 2020
 • Çelik Fabrika Binaları Depolar ve Hangarlar

  Çelik Yapılar, çoğunlukla çelik yapı fabrika binaları, çelik yapı hangarlar, çelik yapı spor tesisleri, çelik yapı depo ve çelik yapı atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip bir sistem ile modern ve endüstriyel alanda ihtiyaçları gideren bir yapı sistemidir.
  Oca. 31, 2020
 • Çelik Konstrüksiyon Nasıl Olmalıdır?

  Çelik Konstrüksiyon sistemleri yüksek kaliteye ve dayanıklılığa sahip olmalıdır. Bu profesyonel çatı sistemleri depremlere karşı maksimum düzeyde dayanıklı olmalıdır.
  Oca. 31, 2020
 • Antakya Çelik Çatı Sistemleri

  Çelik çatı genellikle sanayilerde kullanılan evler için de minyatür olarak düzenlenen çatı koruma sistemidir. Çelik çatı yapıldığı ve uygulandığı yerlerde yüksek güvenlik ve estetik bir görünüm kazanacaktır.
  Oca. 31, 2020
 • Hatay Çelik Çatılar

  Binaların bazılarının çatı yapımında kullanılan malzeme olarak çelik kullanılması binanın üzerine gelebilecek doğal afetlerin verdiği yükleri absorbe etmesini sağlayabilir. Bu şekilde yapılan yapıları bina üzerine kendi ağırlıklarından fazla bir yük ya da kuvvet uygulamaz.
  Oca. 29, 2020